+420 734 418 371 rezervace 10 osob a více: +420 605 257 241  
 
 
 

Vinný lístek

 

Portugalská vína

Portugalská vína to není jen Portské. Historie pěstování vína je zde velmi dlouhá a datuje se až ke Keltům, Féničanům, Řekům a Římanům. Portugalsko patří mezi nejteplejší evropské země, kdy teploty v letních měsících se mohou přiblížit až 50 °C. To velmi svědčí jejich červeným vínům, pro která je typické plné tělo a chuť. V Portugalsku najdete okolo 250 národních odrůd vinné révy.

Vinářství CASA AGRÍCOLA HMR (POUSIO)

Alentejo je jednou z největších vinařských oblastí v Portugalsku s přibližně 22 000 hektary vinic, což odpovídá deseti procentům celkové vinice v Portugalsku. Horká a suchá oblast na jihu, kde dominují rozsáhlé pláně chudé půdy. Mnoho hodin slunečního svitu a velmi vysoké teploty v létě umožňují dokonalé zrání hroznů. Kultura révy v regionu sahá až do doby římské přítomnosti, po založení Beja, mezi 31. a 27. př. C..

Tradiční vinařství v regionu je dědicem římských procesů, jako je fermentace ve velkých hliněných nádobách. V 80. letech bylo Alentejo půdou pro rozsáhlou modernizaci výroby vína, s četnými investicemi, novými producenty a družstvy, což mělo za následek oficiální vymezení regionu v roce 1988 a mezinárodní uznání vín Alentejo.

Velká část 22 000 hektarů vinic Alentejo je soustředěna v osmi podoblastech označení původu Alentejo: Reguengos, Borba, Redondo, Vidigueira, Évora, Granja-Amareleja, Portalegre a Moura.

POUSIO SELECTION RED

Tmavě rubínově zbarvené víno, pěstované v půdě bohaté na tmavě červené železo, jedinečné pro tuto vinici. 

Alicante Bouschet poskytuje nádherně kulaté třísloviny, vyvážené aromaty a ovocem Syrah a Trincadeira.

DOPORUČENO K : Perfektně se hodí k pastě, pizzi, hovězímu a jehněcímu masu. 

POUSIO RESERVA

 Pro okamžik ticha a odpočinku.  Chuť červeného a sušeného ovoce s intenzívním dozníváním v ústech a na duši.

DOPORUČENO K : Hodí se k hovězímu masu, drůběži, telecímu masu, jehněčímu. S těmito pokrmy by se tohle víno vyrovnalo nebi. 

Vinařství Pegoes

Se nachází v oblasti Setúbal, která leží na jih pod Lisabonem. Vinice jsou zde vysázeny na jílovito-vápenatých nebo písčitých půdách dokonale přizpůsobených produkci vysoce kvalitních hroznů. Pegoes je jedno z nejúspěšnějších portugalských vinařských družstev. 

Touriga Nacional

Je velmi oblíbená odrůda v Portugalsku. Toto červené víno má vocnou chuť, měkost v ústech, vyvážené třísloviny.

Bylo 4 měsíce barikované ve francouzských a amerických dubových sudech.

DOPORUČENO K : Skvěle se hodí ke kombinaci k hovězímu masu, těstovinám, drůbeži a telecímu masu. 

Syrah

Velmi oblíbená francouzská odrůda v portugalském kabátě v tomto provedení.

Toto červené víno má ovocnou vůni lesního ovoce. Bylo 4 měsíce barikované ve francouzských a amerických dubových sudech.

DOPORUČENO K : Dobře doprovodí zvěřinu, grilované maso a sýry. 

Rovisco Pais Premium

Červené víno granátové barvy, barikované 12 měsíců v sudech a následně 4 měsíce v láhvích, chuť červeného a lesního ovoce.

Odrůdy Aragonez, Touriga Nacional, Cabernet Sauvignon

DOPORUČENO K : Vynikající k sýrům, zvěřině a k jídlu se silnou vůní masa.

 

 

Zpět na začátek